DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Moderator: bobo2206

DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Alen » czw sty 15, 2009 11:46 pm

W wakacje 2008 odwiedziliśmy Dębki
Pierwsze wrażenie niestety bardzo negatywne.
Mianowicie w całej wsi, która ma aż dwie ulice całkowicie zabronione jest zatrzymywanie się i parkowanie samochodów.

Więc gdzie?

Okazało się że tylko na 2 prywatnych kempingach za kosmiczne pieniądze.
Na głównej ulicy jest kemping gdzie za dzień zażyczono sobie od nas aż 10zł za parkowanie !!!.

SKANDAL jestem ciekawy kto za to odpowiada!?!?!?

Cóż mówi się trudno – idziemy na plażę :)
Droga do plaży okazała się bardzo, bardzo długa.
Może piwko - proszę bardzo 7zł !!! :(
W końcu dochodzimy do rzeczki płynącej z Żarnowca i jest tam chyba jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. (jedyny +)

Troszeczkę dalej tak reklamowana plaża dla naturystów
Tu ponowne rozczarowanie!! Zamiast pięknej obszernej plaży o jakiej wcześniej czytaliśmy w innych recenzjach, zastaliśmy krótki m/w 60m zwężający się na końcu kawałek piaszczystego wybrzeża. (plaża naturystów zaczyna się na wysokości metalowej wierzy)
okazała się wąskim kawałkiem piachu z upchanymi golaskami. :):)
BEZNADZIEJA :(

Reasumując niektóre Plaże w tej miejscowości są może ładne i obszerne
Ale po co jechać samochodem tam gdzie nas nie chcą lub nie mają dla nas miejsca.

Z małych okolicznych miejscowości Polecam
ROWY, KARWIE, CHAŁUPY
Wszędzie tam znajdziecie bezpłatne parkingi i równie piękne plaże
Alen
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2009 1:15 am

Postautor: WiesiuMO » pt sty 16, 2009 1:58 am

***************************
Nie chcesz to nie przyjezdzasz, ********* do Karwieńskich Błot, ********************

post zmieniony [admin]
WiesiuMO
 

Postautor: ewelina_pabianice » pt sty 16, 2009 8:54 am

Nie wyobrażam sobie, że samochody miałyby jeszcze parkować na głównych ulicach(sam stwierdziłeś, że jest ich dwie...). Jeśli tam będą samochody no to sorry, ale Dębki będą zupełnie zapchane...choć i tak już niestety coraz bardziej są.
Szerokość plaży pojęcie względne(raz jest szersza raz jest węższa)
P.S. 10 zł za dobę za samochód...to nie jest wiele - przykład Toruń 25 zł...każdy chciałby wszystko za darmo, na czymś jednak trzeba zarabiać. W porównaniu do innych miejscowości turystycznych w Dębkach i tak nie są duże ceny.
Rozwiązanie : przyjechać PKS-em:P
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: sosek » pt sty 16, 2009 3:00 pm

Alen pisze:W wakacje 2008 odwiedziliśmy Dębki
:

Z małych okolicznych miejscowości Polecam
ROWY, KARWIE, CHAŁUPY
Wszędzie tam znajdziecie bezpłatne parkingi i równie piękne plaże



Tak w Karwii masz pełno dużych darmowych parkingów , ty chyba byłeś ale w podróży wirtualnej skoro mówisz że daleko do plaży w Dębku. A Rowy to chyba nie jest bliska okolica.
Pozdrawiam Sosek
sosek
Expert
Expert
 
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 09, 2006 7:55 pm
Lokalizacja: k/Warszawy

Postautor: baart » pt sty 16, 2009 7:54 pm

Alen

masz calkowitą rację a im więcej ludzi Ciebie posłucha tym dla mnie lepiej
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

ODP

Postautor: Alen » ndz sty 18, 2009 12:01 am

WiesiuMO pisze:Chuj ci w dupe frajerze.
Nie chcesz to nie przyjezdzasz, paszol won do Karwieńskich Błot, wieśniaku, tam zaparkujesz za friko.


Do swoich negatywnych spostrzeżeń dotyczących Dębek muszę dodać jeszcze tego wieśia jw.
Przypuszczalnie wiesio jest mieszkańcem tej miejscowości.
Drogi wiesiu Karwia jest o wiele większą miejscowością niż twoje Dębki.
A to czego mi życzysz mnie nie dotyczy gdyż ja mam żonę i dzieci.
Ty jednak jak widzę op twojej ambitnej wypowiedzi miałeś z tym już do czynienia , ale to nie to forum musisz poszukać na forach o chłopakach.

Pomijając wszystkich niedorozwiniętych umysłowo wiesiów.
Jeżeli chodzi o Karwie to mogę powiedzieć szczerze że nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem miejsca do parkowania.
Na każdej ulicy jedna strona przeznaczona jest dla turystów mobilnych.
Plaże są pełne miejscowa ludność i sklepikarze zadowoleni.
A turyści jeszcze bardziej.
W Chałupach są 3 duże bezpłatne parkingi i kilka bocznych uliczek.
W Rowach jest trochę gorzej ale też można zaparkować.

Opisując to co zastałem, nie miałem na myśli zniechęcenia innych turystów do odwiedzenia tej miejscowości ale o wymuszeniu w pewien sposób na sołtysie i wójcie istotnych zmian w tym miejscu.
Chyba niema nic gorszego dla turysty niż widok zakazu parkowania w całej miejscowości :(
Alen
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2009 1:15 am

Postautor: ewelina_pabianice » ndz sty 18, 2009 9:59 am

Każdy lubi coś innego...tak jak ja lubię Dębki, a Karwi nie, tak ktoś może mieć odwrotne odczucia. Uważam jednak, że jest to zniechęcanie. Jeśli chce się porównać, to po prostu należy zobaczyć...i wtedy zdecydować
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: sosek » ndz sty 18, 2009 7:08 pm

Alen, Karwia może i ma parkingi ( my co roku chodzimy plaza do Karwii i jakoś nie widziałem ) ale nie ma swojego forum na którym mozna sie wyżalić :), nie tylko Ty chcesz żeby Dębki się zmieniły.Chociaż tak sobie myślę że wtedy to już nie będzie to ..., nie mniej jednak miejsca do parkowania i kilka kibelków przy plaży by sie przydało .
Pozdrawiam Sosek
sosek
Expert
Expert
 
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 09, 2006 7:55 pm
Lokalizacja: k/Warszawy

odp

Postautor: Alen » pn sty 19, 2009 12:23 am

Słuchajcie ja nie chwalę Karwi, tylko porównuję z punktu widzenia podróżującego samochodem turysty.
I tak w Dębkach są piękniejsze plaże a Karwi krótsza do nich droga.
Piwo i tu i tu można kupić taniej lub drożej.
Zaletą Dębek jest możliwość kupienia świeżych ryb czego w Karwi już nie ma.
Macie małą ale fajną plażę dla naturystów - Karwia jej niema.
Ale żeby to wszystko poznać musicie mieć przynajmniej jeden duży bezpłatny PARKING.
Alen
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2009 1:15 am

Postautor: sosek » pn sty 19, 2009 10:33 am

To mi sie podoba forum żyje zimą ! Jeszcze jakby włodarze Krokowej tu zagladali może skapowaliby sie że nie tylko dojenie turystów w lato, ale też minimum inwestycji by się przydało.
p.s. Alen troche Ci jednak zależy na tych Dębkach
Pozdrawiam Sosek
sosek
Expert
Expert
 
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 09, 2006 7:55 pm
Lokalizacja: k/Warszawy

Postautor: Alen » wt sty 20, 2009 12:32 am

sosek pisze:To mi sie podoba forum żyje zimą ! Jeszcze jakby włodarze Krokowej tu zagladali może skapowaliby sie że nie tylko dojenie turystów w lato, ale też minimum inwestycji by się przydało.
p.s. Alen troche Ci jednak zależy na tych Dębkach


:)
gdyby było inaczej pewnie bym sobie już dawno odpuścił :)
Alen
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2009 1:15 am

Postautor: blazus1 » wt sty 20, 2009 4:18 pm

Witam! Tylko dlatego, że do plaży dla naturystow jest daleko dla czlowieka ktory przyjedza autem jest tam ladnie i stosunkowo pusto. Sprawa wielkosci plazy jest oczywiscie latwa do wyjasnienia.. otoz jak to nadmienila kolezanka ewelina plaza ma rozna szerokosc w kazdym roku.. parkingow owszem malo ale wiem jakie sa ceny za parking i wynosza one 5zl. W debkach duzo trzeba zmienic owszem. do plazy na wprost od spacerowej jest moze 3 minuty spacerkiem.. do plazy naturystow dalej zdecydowanie. ja po debkach poruszam sie TYLKO rowerem wiec dla mnie jest blisko :)

pozdrawiam!
...
blazus1
Expert
Expert
 
Posty: 171
Rejestracja: pn cze 18, 2007 9:59 am
Lokalizacja: Gród Kraka

Postautor: bleblu » pt sty 30, 2009 12:07 am

nie chcę w Dębkach zmieniać cokolwiek! w czerwcu Dębki stają się moim domem, oazą spokoju. W samej mieścinie jest spokojnie i czysto. Las i plaża czarują nawet gdy jest pochmurno. Tylko żeby czasem tak nie wiało... ;)
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Postautor: kasia » sob sty 31, 2009 12:05 am

w ubiegłym roku byliśmy na przełomie lipca i sierpnia, było tak mało ludzi że było to aż dziwne ale i piękne ,spokój,cisza,słonko i piękna nasza plaża czego więcej trzeba... :D :D :D w tym roku też tak będzie i już się cieszę... do zobaczenia w Dębkach
kasia
Expert
Expert
 
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 14, 2008 4:35 pm

Postautor: rokkey » sob sty 31, 2009 12:09 pm

.
Myślę , że każda miejscowość ma swoje uroki jak i wady kwestia AKCEPTACJI , my jesteśmy zwolennikami wypoczynku czynnego w przyjaznym środowisku a tą miejscowość i przylegle za takie uważamy.
Codziennie przemierzaliśmy pieszą trasę kilku kilometrów, między innymi na plaże naturystyczną , uważamy że tu jest pięknie i uroczą klimat oraz przyroda dopełnia animuszu temu miejscu.
Co do aut to popieram, że nie powinny parkować na deptaku w przewężeniach gdyż blokują przejście.


ps.
Podobno ma tu poswatać Kemping Naturystyczny ?
słyszeliśmy szczątkowe informacje
nie wiemy czy są prawdziwe ? 8)

My popieramy ten pomysł warto jest stworzyć oddzielny blok !!! :shock:

Pozdrawiamy
:wink:
rokkey
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 9:42 pm

Postautor: patyx » pt lip 17, 2009 2:55 pm

no i dobrze, że takie ceny w Dębkach dla mnie powinno być jeszcze z 3 razy drożej, to by przestało dziadostwo przyjeżdżać. Jak kogoś nie stać na parking za 10PLN to niech siedzi w mieszkaniu i griluje na balkonie. Dębki zasługują na bycie drugą Juratą, a jak komuś nie odpowiada zawsze zostaje Karwia, Rowy albo Władek.
patyx
 

Postautor: aikon » ndz sie 16, 2009 6:38 pm

Zgadzam się Dębki to poprostu lipa spałem w pensjonacie MAJKA na ul. Zakonnej po prostu rozpacz chcieli mnie wyrzucić bo podobno dzowniłem im że rezygnuje. A miejscowość dziura bez ulic.
aikon
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 1:38 pm

Postautor: okul » pn sie 17, 2009 4:41 pm

aikon - nie pisz o Dębkach przez pryzmat jednego pensjonatu (ew. niedomówienia w rozmowach tel.). a co do dziury bez ulic - chłopie jest internet jest, google maps ... są tacy którym się właśnie takie Dębki podobają a nie inne. Dębki przyjazne są przyjaznym turystom ... i tyle. Jeśłi brak asfaltu i gwaru to polecam w przyszłym roku Mielno Władysławowo czy Międzyzdroje. Dębki pozdrawiają mimo wszystko.
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Postautor: Daniela » czw sie 20, 2009 12:25 pm

szkoda ze nikt nigdy nie pisze o tym jacy to turyści są nieprzyjaźni dla Dębek. Jestem zażenowana i wręcz wstyd mi że tez jestem turystą,,,nie dziwie sie ze miejscowi chociaz z nas zyją to nas nie cierpią...w tym roku wydawało sie ze jest mniej ludzi niz w zeszłym, na spacerowej nie bylo takiego tłoku, mniej samochodów ale za to niestety znnacznie wiecej syfu!!!! W tym pieknym lesie na kazdym kroku puszki po piwie, plastikowe kubki, smieci oraz ludzkie odchody..nie no nazwijmy to po imieniu gówna poprostu!!!!pomimo tego ze toytoje stoja przy kazdym wejsciu na plaze ludzie i tak włażą do lasu...ja rozumiem ze dziecko moze zrobic siusiu ale dorosły walący kupsko na środku sciezki i zostawiający na nim sraj-tasme to juz jest dla mnie za wiele...pomimo znaku ze nie wolno z psami na plaze wszedzie pełno psów bez smyczy i bez kagańca szczających po całej plazy...płakac sie chce jak widze co turyści robia z tym cudnym miejscem to ze płacimy klimatyczne nas do tego nie uprawnia!!!! Żal mi było pewnego chłopa (pracownik gminy chyba) który codziennie rano musiał naprawiac ten sam szlaban zamykający wejscie na pas techniczny przy wydmie...co rano ten szlaban lezał połamany a on co rano zakładał nowy i tak w kółko...Pety walające się po plaży to juz naprawdę był skandal do kwadratu szczególnie w pobliżu knajpek, dziecko nie mogło sie pobawic zeby sie w nich nie utopić..Własciciele tych knajp na plazy (szczególnie Pan szpanujący papugą na ramieniu) powinien miec obowiązek sprzątania po swoich gościach w okolicy knajpy tym bardziej ze żąda od nich zapłaty za piwo trzykrotnie wiekszej niz w normalnej knajpie.... Koszy na śmieci przy plazy było więcej ale to oczywiście i tak nie wystarczało wiec czy to naprawdę taki problem wziąć te śmieci ze sobą kawałek dalej i wyrzucic do pustego kosza???? nie trzeba ich układac w stosy przy wyjściu z plaży!!!! Turyści błagam! Puknijcie się w główki i zacznijcie dbać o Nasze wspolne dobro...nie wiele mamy takich miejsc... Jeśli ktos idzie do lasu poto zeby sie tam wysrać to moze lepiej niech zostanie w domu i nigdzie nie jedzie.....ręce opadają...
Daniela
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 15, 2008 2:23 pm

Postautor: jerzu » czw sie 20, 2009 2:30 pm

Daniela pisze:szkoda ze nikt nigdy nie pisze o tym jacy to turyści są nieprzyjaźni dla Dębek.


Jak piszesz o turystach to napisz też o miejscowych. Na przykład o Panu Mirku, który swoją terenówką jeździ po plaży pełnej plażowiczów. Ja rozumiem - trzeba do baru dowieźć towar, ale na miłość boską, nie co 30 minut. Raz dziennie wystarczy.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: józefina » pn sie 24, 2009 9:40 pm

Do Danieli.
Gdyby tych kibli była odpowiednia ilość, gdyby były one sprzątane, gdyby ich fetor nie snuł się tak intensywnie... to myślę, że nawet każdy maxi burak chętnie by skorzystał. Jestem przekonana, że większość tych ludzi tak MASAKRYCZNIE OBSRYWAJĄCYCH te krzaki i ścieżki po prostu nie ma innego wyjścia.
Że o koszach na śmieci nie wspomnę.
Co roku my wszyscy zostawiamy tam ogromne pieniądze!!!
Panie Władzo - jaki ma Pan na to pomysł? Zapraszamy na forum!
józefina
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 21, 2009 8:25 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Gość » pn maja 03, 2010 10:26 pm

Jak dla mnie Dębki to już przeszłość. Dawne czasy były super. Żadnych ludzi, czysto, porządek. A teraz przyjadą jacyś brudasy, zaczną bałaganić, a potem się skarżą, że jest syf. (nie każdy) Jestem mieszkanką Dębek. Urodziłam się tu i wiem jak to wygląda. KAŻDY(prawie) ma do nas pretensje, że tu jest nie fajnie, że psy są, kradną, brudno jest. A co? Robią to miejscowi? Czy ci co przyjeżdżają? A z tym, że jest drogo to przecież mieszkańcy też chcą zarabiać. Dwa miesiące mają w roku by móc zarobić to chociaż chcą porządnie, a jak się nie podoba to proszę bardzo do Karwi jechać. Pamiętam dawne czasy, było spokojnie i nie było takich ludzi jak nie którzy z was. Mają do nas pretensje do wójta i sołtysa, a tak naprawdę to wy to wszystko robicie. Jak mamy spotkanie wiejskie to ustalamy naprzykład że będą robione nowe znaki i wgl. A to wszystko dla wczasowiczów nie dla nas. Co my mamy z tego. Nic!! Więc jakie wonty.
Gość
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: bleblu » pn maja 03, 2010 11:45 pm

ja tam nie marudzę. w Dębkach jak i wszędzie znajdą się głupole. Wiecznie niezadowolonych jak Ty też jest wszędzie pełno...
Poza rodzimą miejscowością, Dębki są moim drugim domem do którego z radością wracam :) Czy cały rok czy tylko dwa tygodnie żyjąc w Dębkach można je kochać i dbać o ich dobre imię. Cały rok opowiadam o Dębkach znajomym i cały rok czekam na powrót do nich. Szanujmy siebie nawzajem i cieszmy się tym miejscem bo jest wyjątkowe!
bleblu
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:10 am

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: jerzu » wt maja 04, 2010 5:36 pm

Gość pisze:Pamiętam dawne czasy, było spokojnie i nie było takich ludzi jak nie którzy z was. Mają do nas pretensje do wójta i sołtysa, a tak naprawdę to wy to wszystko robicie.


No tak, teraz to turyści winni. Żenada... Tak, przyjeżdżamy do Dębek, demolujemy co się da, piasek z plaży wywozimy, po plaży pełnej dzieci jeździmy samochodami itd. I tak przez dwa miesiące. A potem Wam nie starcza 10 miesięcy na naprawę tych zniszczeń. Normalnie szarańcza jakaś. Uważajcie, bo żyjecie z nas, turystów. A my mamy wybór - możemy pojechać do Karwi (coś nie tak z tą Karwią?) czy innych Rowów. A Wy swojego interesu nie przeniesiecie za nami.

P.S. Zakopane już dostaje po dupie - turyści często wolą pojechać do Czech czy na Słowację - bez porównania taniej, milej i sympatyczniej.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: lisek10 » śr lip 14, 2010 8:10 pm

Przyjechałem do Debek z polecenia kolegi. Jestem tu pierwszy raz i ostatni. Przyjechałem z żoną i dwójką małych dzieci. To co mi się podoba to jakość nowych obiektów. Interes prywatny typu "Maganat" do przysłowiowe "San Francisko", pozostałe tzn. infrastruktura : ulice,chodniki ( zupełny brak ) dojście do plaży jej zagospodarowanie,to " ściernisko". Główna ulica "SPACEROWA" to zagrożenie dla dzieci i urystów!!!! Nazwana przez włądze gminy deptakiem- bulwarem dla pieszych jest ulicą o dwukierunkowym ruchu samochodowym!!!!!! To woła o pomstę do nieba co tam się dzieje. Tyryści i ruch samochodowy o obu kierunkach. Gdzie jest wójt gmiony, czy tego nie widzi co tam sie dzieje !!!!. Władsze samorządowe nie robią w tej miejscowości nic. Chciałem przejśc się gdzieś, gdziekolwiek w kierunku plaży.Poza główna, dojazdową ulicą bez chodnika, reszta ulic to piach. Trudno się z małymi dziećmi w wózkach tu poruszać. Obiekty, pensjonaty reklamują się " dla rodzin z dziećmi". Tak jest wewnątrz tych obiektów. Ale poza nimi - porażka na każdym kroku!!!!. Dojście do plaży ok 1km przez głęboki piach, powinno być przed sezonem przygotowane, wyłożone choćby deskami, by można było dojść nie tonąc w piachu. Wieś beż żadnej przemyślanej infrastruktury i organizacji. Zawiodłem się , bo uciążliwość poruszania sie po Dębkach, szok cenowy i oszukaństwo na każdym kroku przeważa nad plusami ( jednym plusem ) tj. plażą. NIe polecam tej miejscowości.Bałągan,bród - o to na świecie dbają w okresie turystycznym WŁĄDZE GMINY- bo turysta dla gminy to pieniądze. WÓJCIE OBUDŻ SIĘ ALBO USTĄP ZE STANOWISKA.
lisek10
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: słoniu » czw lip 15, 2010 3:34 pm

to nie przyjeżdżaj więcej. nikt za tobą tęsknił nie będzie. Dębki są zajebiste. a jak potrzebujesz ulicy to przy autostradzie spędzaj wakacje. żal. o pomstę do nieba, to woła twój nędzny post.
najlepszy, to jest browarek i pistacje z maroko ;)
Awatar użytkownika
słoniu
Expert
Expert
 
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 17, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: stare babice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: baart » czw lip 15, 2010 7:08 pm

lisek10 pisze:. Dojście do plaży ok 1km przez głęboki piach,


chyba szliście wzdłuż

a na poważnie więcej takich opinii
macie rację Dębki są beznadziejne - nie przyjeżdżajcie
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: ewelina_pabianice » czw lip 15, 2010 9:57 pm

Jeny...jak ktoś potrzebuje betonu na urlop to polecam Wawe...hmm chociaż nie, tam też są parki
Zeszłam Dębki wzdłuż i w szerz i nigdzie nie spotkałam kilometrowego, piaskowego dojścia do plaży.
Ciekawe co mógłbyś powiedzieć o Mielnie...tyłek koło tyłka i na ulicach i na plaży. Po to są wakacje żeby od betonu i przemysłu i wszystkiego innego miastowego odpocząć. Ew. polecam wczasy w Gdyni, Sopocie, tam można pospacerować chodnikami, wybetonowanymi ścieżkami. Im mniej w Dębkach ludzi tym lepiej, będzie można swobodnie odpoczywać i cieszyć się z pobytu.
AAAA i ja polecam !:)
Pozdrawiam
Ewelina:)
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: lisek10 » pt lip 16, 2010 7:07 am

Odpowiem piszącym tu na forum mieszkańcom i innym. Nie przyjechałem do Dębek po to aby szukać "autostrady" albo "betonu" tak jak piszą tu lokalni forumowicze. Minimalna dbałość o turystę chyba mu się - za pozostawione tu pieniądze należy. Chodniki, ulice takie jak np.ulica Bursztynowa, to po prostu standard. Ale jeśli na głównym pasażu handel odbywa się bez cen a towary mają przebicie 100% to jest po prostu złodziejstwo. O ulicach i chodnikach nie wspomnę bo ich nie ma w Dębkach. Na pewno częściej powinni tu zaglądać inspektorzy PIH i sprawdzać lokalnych sprzedawców. Obrażanie się i pisanie - "to nie przyjeżdżajcie"- ma bardzo krótkie nogi. Ceny wczasów zagranicznych maleją - a w Dębkach rosną - zatem jest możliwe aby Dębki opustoszały. O turystę wszędzie na świecie się zabiega- ale ciasne umysły autochtonów tego nie rozumieją - bowiem turysta to pieniądze które zostawia na miejscu. Na plażach na świecie wykłada się podesty by nie tonąć w piachu!!!! nie wspomnę o dojściach. To kilometrowe, beznadziejne dojście na plażę jest to główne dojście obok pizzerii. Jeszcze raz - odradzam Dębki -bowiem spokój i odpoczynek w Dębkach może był jakieś 20 lat wstecz. Sama ładna plaża nie wystarczy. Dziasiaj turysta który widział inne ośrodki na świecie pojedzie tam gdzie o niego dbają i zabiegają a nie do takiej dziury o której nawet pan wójt zampomniał choć to dla gminy kopalnia pieniędzy.
lisek10
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: ewelina_pabianice » pt lip 16, 2010 5:59 pm

Majorka oo oo :)
Pozdrawiam
Ewelina:)
Awatar użytkownika
ewelina_pabianice
Expert
Expert
 
Posty: 103
Rejestracja: pn sie 25, 2008 6:24 pm
Lokalizacja: Pabianice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: słoniu » sob lip 17, 2010 11:22 am

te Lisek. ale weź już tutaj przestań płakać i przestań wypisywać jakieś pierdoły. nie cierpię takich typów jak ty. wiecznie coś takim nie pasuje. jak mi coś nie pasuje, to sobie zmieniam a nie płaczę i się nie żalę wszystkim wokół. przyjechałeś do Dębek, zobaczyłeś że jest kiepsko, to trzeba było spieprzać gdzie indziej. co nas to obchodzi, że dla ciebie za dużo piasku, że za drogo, że to, że tamto... ciasne umysły autochtonów... żal kolego. zachowujesz się jak baba. dla mnie jesteś płaczek i cienias.
najlepszy, to jest browarek i pistacje z maroko ;)
Awatar użytkownika
słoniu
Expert
Expert
 
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 17, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: stare babice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Gość » ndz lip 25, 2010 11:28 pm

W Dębkach byłam 3 raz i BYŁ TO OSTATNI RAZ. Za 1 razem było super, ale widzę, że Dębki schodzą na psy. Brud, drogo i sklepy też się zamykają.
Gość
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: baart » pn lip 26, 2010 2:01 pm

lisek10 pisze: Obrażanie się i pisanie - "to nie przyjeżdżajcie"- ma bardzo krótkie nogi. [...] To kilometrowe, beznadziejne dojście na plażę jest to główne dojście obok pizzerii.



- ja sie nie obrażam, nie jestem miejscowy więc zależy mi żeby jak najmniej ludzi przyjeżdżało

- to dojście ma 380 metrów licząc od broadway'u do plaży
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: słoniu » czw lip 29, 2010 7:07 pm

hehehe. dobre baart.
najlepszy, to jest browarek i pistacje z maroko ;)
Awatar użytkownika
słoniu
Expert
Expert
 
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 17, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: stare babice

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: ares » pt wrz 17, 2010 5:22 pm

Alen pisze:W wakacje 2008 odwiedziliśmy Dębki
Pierwsze wrażenie niestety bardzo negatywne.
Mianowicie w całej wsi, która ma aż dwie ulice całkowicie zabronione jest zatrzymywanie się i parkowanie samochodów.

Więc gdzie?

Okazało się że tylko na 2 prywatnych kempingach za kosmiczne pieniądze.
Na głównej ulicy jest kemping gdzie za dzień zażyczono sobie od nas aż 10zł za parkowanie !!!.

SKANDAL jestem ciekawy kto za to odpowiada!?!?!?

Cóż mówi się trudno – idziemy na plażę :)
Droga do plaży okazała się bardzo, bardzo długa.


Potwierdzam-miejscowi są nastawieni tylko na to żeby nas wczasowiczów,oszukać,oskubać,byle zarobić-po trupach,ale zarobić.
Nie tędy droga-drodzy miejscowi.
Tak można zrobić raz czy dwa,ale potem to się zemści.Ja na przykład każdego będę ostrzegała przed pensjonatem Mirek i przed wszechobecną nieuczciwością i oszustwem w Dębkach.Niech się miejscowi uczą od góralów kultury i traktowania wczasowiczów.Szkoda tylko tej plaży w Dębkach bo jest piękna.Miejscowi nie doceniają tego że mają taki klejnot-a szkoda.Oni myślą że tak co roku będą kroić przyjezdnych.BEZE MNIE ! ! !W przyszłym roku jedziemy na Chorwację.Pieniądze te same a nawet mniejsze a inna kultura i w ogóle.
Pozdrawiam wszystkich.
Może piwko - proszę bardzo 7zł !!! :(
W końcu dochodzimy do rzeczki płynącej z Żarnowca i jest tam chyba jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. (jedyny +)

Troszeczkę dalej tak reklamowana plaża dla naturystów
Tu ponowne rozczarowanie!! Zamiast pięknej obszernej plaży o jakiej wcześniej czytaliśmy w innych recenzjach, zastaliśmy krótki m/w 60m zwężający się na końcu kawałek piaszczystego wybrzeża. (plaża naturystów zaczyna się na wysokości metalowej wierzy)
okazała się wąskim kawałkiem piachu z upchanymi golaskami. :):)
BEZNADZIEJA :(

Reasumując niektóre Plaże w tej miejscowości są może ładne i obszerne
Ale po co jechać samochodem tam gdzie nas nie chcą lub nie mają dla nas miejsca.

Z małych okolicznych miejscowości Polecam
ROWY, KARWIE, CHAŁUPY
Wszędzie tam znajdziecie bezpłatne parkingi i równie piękne plaże
ares
Expert
Expert
 
Posty: 55
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 9:30 am

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: turysci Wa-wa » pt lip 01, 2011 2:12 am

10 zł za cały dzień parkowania to duzo???? !!Kpiny jakieś,jak nie masz minimum kasy na wakacje to się nigdzie nie ruszaj z domu i nie rób wiochy pisząc takie posty,normalnie wstyd!!!!
turysci Wa-wa
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: naturysta » czw wrz 01, 2011 2:19 pm

macie rację ! wielu by chciało wjechać samochodem na plazę bo im nie chce się przejść kilkaset metrów !!!
naturysta
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 07, 2010 10:05 pm

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: jerzu » czw wrz 01, 2011 4:23 pm

naturysta pisze:macie rację ! wielu by chciało wjechać samochodem na plazę bo im nie chce się przejść kilkaset metrów !!!


Przodują w tym miejscowi.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: naturysta » sob wrz 03, 2011 3:19 pm

I tu bym z Tobą polemizował ! Wystarczy w weekend przejść się w stronę Piaśnicy koło dworku prof. Wrzoska i popatryć na tablice rej. samochodow które parkują w lesie przed samym szlabanem, z całej Polski !
naturysta
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 07, 2010 10:05 pm

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Bakkara » pt mar 02, 2012 3:00 pm

Uwielbiam takie wątki jak ten :wink:
Dawno nie byłam w bardziej przyjaznej miejscowości :D
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: ola78 » śr kwie 18, 2012 1:15 pm

Chciałeś za darmo ..polecam park miejski dopóki Cie straż miejska nie zgarnie . Miejsce cudne , wracam co roku .
ola78
 
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 10:46 am

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Gość » śr kwie 18, 2012 2:09 pm

Byłam w Dębkach rok temu pod koniec sierpnia z 2 letnim dzieckiem. Nie polecam. Nudno. Zero atrakcji dla małych dzieci. Pod koniec sierpnia większość barów pozamykana. Ani jednego porządnego sklepu spożywczego. Nawet apteki nie ma, tylko punkt apteczny czynny w określonych godzinach. Jeśli chodzi o pomoc lekarską to też kiepsko. Więcej tam nie pojadę. Nie wiem co ludzie widzą w tej miejscowości. Sto razy wolę np. Karwię.
Gość
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: kasia » sob kwie 21, 2012 4:20 pm

... to życzymy powodzenia w tej Karwii,im Was mniej w Dębkach tym lepiej dla nas :))
kasia
Expert
Expert
 
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 14, 2008 4:35 pm

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Bakkara » pn maja 14, 2012 1:09 pm

Dokładnie tak :D
Dla mnie to Karwia jest straszna, no ale o gustach się nie dyskutuje :)
Bakkara
Expert
Expert
 
Posty: 84
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:40 am
Lokalizacja: spod Warszawy

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Jo » wt maja 29, 2012 12:38 pm

Gość pisze:Byłam w Dębkach rok temu pod koniec sierpnia z 2 letnim dzieckiem. Nie polecam. Nudno. Zero atrakcji dla małych dzieci. Pod koniec sierpnia większość barów pozamykana. Ani jednego porządnego sklepu spożywczego. Nawet apteki nie ma, tylko punkt apteczny czynny w określonych godzinach. Jeśli chodzi o pomoc lekarską to też kiepsko. Więcej tam nie pojadę. Nie wiem co ludzie widzą w tej miejscowości. Sto razy wolę np. Karwię.


Calkowicie popieram :)
Uwazam ze w tym roku nikt nie powinien jechac do Debek :)
(byloby troche spokoju ;)
Jo
 

Re: DĘBKI - BARDZO NIEPRZYJAZNA TURYSTOM MIEJSCOWOŚĆ

Postautor: Gość » czw cze 21, 2012 4:31 pm

lisek10 pisze:Przyjechałem do Debek z polecenia kolegi. Jestem tu pierwszy raz i ostatni. Przyjechałem z żoną i dwójką małych dzieci. To co mi się podoba to jakość nowych obiektów. Interes prywatny typu "Maganat" do przysłowiowe "San Francisko", pozostałe tzn. infrastruktura : ulice,chodniki ( zupełny brak ) dojście do plaży jej zagospodarowanie,to " ściernisko". Główna ulica "SPACEROWA" to zagrożenie dla dzieci i urystów!!!! Nazwana przez włądze gminy deptakiem- bulwarem dla pieszych jest ulicą o dwukierunkowym ruchu samochodowym!!!!!! To woła o pomstę do nieba co tam się dzieje. Tyryści i ruch samochodowy o obu kierunkach. Gdzie jest wójt gmiony, czy tego nie widzi co tam sie dzieje !!!!. Władsze samorządowe nie robią w tej miejscowości nic. Chciałem przejśc się gdzieś, gdziekolwiek w kierunku plaży.Poza główna, dojazdową ulicą bez chodnika, reszta ulic to piach. Trudno się z małymi dziećmi w wózkach tu poruszać. Obiekty, pensjonaty reklamują się " dla rodzin z dziećmi". Tak jest wewnątrz tych obiektów. Ale poza nimi - porażka na każdym kroku!!!!. Dojście do plaży ok 1km przez głęboki piach, powinno być przed sezonem przygotowane, wyłożone choćby deskami, by można było dojść nie tonąc w piachu. Wieś beż żadnej przemyślanej infrastruktury i organizacji. Zawiodłem się , bo uciążliwość poruszania sie po Dębkach, szok cenowy i oszukaństwo na każdym kroku przeważa nad plusami ( jednym plusem ) tj. plażą. NIe polecam tej miejscowości.Bałągan,bród - o to na świecie dbają w okresie turystycznym WŁĄDZE GMINY- bo turysta dla gminy to pieniądze. WÓJCIE OBUDŻ SIĘ ALBO USTĄP ZE STANOWISKA.

Nikt za tobą nie będzie tęsknił, im mniej ludzi, tym lepiej dla nas... :wink:
DĘBKI SĄ THE BEST!
Gość
 

Re: ODP

Postautor: Gość » czw cze 21, 2012 4:46 pm

Alen pisze:
WiesiuMO pisze:Chuj ci w dupe frajerze.
Nie chcesz to nie przyjezdzasz, paszol won do Karwieńskich Błot, wieśniaku, tam zaparkujesz za friko.


Do swoich negatywnych spostrzeżeń dotyczących Dębek muszę dodać jeszcze tego wieśia jw.
Przypuszczalnie wiesio jest mieszkańcem tej miejscowości.
Drogi wiesiu Karwia jest o wiele większą miejscowością niż twoje Dębki.
A to czego mi życzysz mnie nie dotyczy gdyż ja mam żonę i dzieci.
Ty jednak jak widzę op twojej ambitnej wypowiedzi miałeś z tym już do czynienia , ale to nie to forum musisz poszukać na forach o chłopakach.

Pomijając wszystkich niedorozwiniętych umysłowo wiesiów.
Jeżeli chodzi o Karwie to mogę powiedzieć szczerze że nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem miejsca do parkowania.
Na każdej ulicy jedna strona przeznaczona jest dla turystów mobilnych.
Plaże są pełne miejscowa ludność i sklepikarze zadowoleni.
A turyści jeszcze bardziej.
W Chałupach są 3 duże bezpłatne parkingi i kilka bocznych uliczek.
W Rowach jest trochę gorzej ale też można zaparkować.

Opisując to co zastałem, nie miałem na myśli zniechęcenia innych turystów do odwiedzenia tej miejscowości ale o wymuszeniu w pewien sposób na sołtysie i wójcie istotnych zmian w tym miejscu.
Chyba niema nic gorszego dla turysty niż widok zakazu parkowania w całej miejscowości :(


Do plaży na pewno nie ma 1 km.
Jak napisałeś w poprzednim poście.
To raczej w Karwii.
A po za tym byłam w Karwii i nie polecam.
Uliczki zatłoczone, nie ma się gdzie ruszyć.
Tak naprawdę uliczki można nazwać stojącym cały rok karnawałem.
W Dębkach przynajmniej można się przejść po spokojnych uliczkach "bocznych".
A tam?!
Każda uliczka zapchana jakimiś pamiątkami, wystawami itp.
A plaże?
Zanieczyszczone!
Nawet bardziej niż w Dębkach, jak to wspomniał szanowany pan Alen.
A co do parkingów.
Samochody, nie mogą stawać na drodze.
A nie tylko w Dębkach płaci się 10 zł, za parkowanie.
A że jest tam tłok, to świadczy to tylko o tym że Dębki, są bardzo lubiane i często odwiedzane przez turystów i czasami gwiazd "showbiznesu" :wink: .
Gość
 

Re: ODP

Postautor: jerzu » czw cze 21, 2012 10:06 pm

Gość pisze:Uliczki zatłoczone, nie ma się gdzie ruszyć.

A gdzie można się ruszyć w Dębkach? Po zatłoczonej "promenadzie"?
Tak naprawdę uliczki można nazwać stojącym cały rok karnawałem.

Dobre, podoba mi się.
W Dębkach przynajmniej można się przejść po spokojnych uliczkach "bocznych".

Tak, 100 mtrów w jedną, i 100 metrów w drugą stronę.
A plaże?
Zanieczyszczone!
Nawet bardziej niż w Dębkach, jak to wspomniał szanowany pan Alen.

Nie wiem, nie byłem w Karwii. Ale obawiam się że Dębki to jedna z niewielu mieścin nadmorskich, gdzie się jeździ po plaży samochodem.
A co do parkingów.
Samochody, nie mogą stawać na drodze.

Bo, ponieważ?
A że jest tam tłok, to świadczy to tylko o tym że Dębki, są bardzo lubiane i często odwiedzane przez turystów i czasami gwiazd "showbiznesu" :wink: .

Te tzw. gwiazdy tzw. showbiznesu to można spotkać na całym wybrzeżu. Dębki to nie jest jakiś ewenement.

Żeby nie był, lubię Dębki. Ale od kilku lat tu nie przyjeżdżam. Nie przyjeżdżam dlatego, że ta mieścina zamiast się rozwijać, stoi w miejscu. Brak chodników, auta jeżdżące po piętach spacerowiczom, auta jeżdżące po plaży - to odstrasza. Odstrasza zwłaszcza tych, co chcą wypocząć z dziećmi.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODP

Postautor: Gość » sob cze 23, 2012 1:13 pm

jerzu pisze:
Gość pisze:Uliczki zatłoczone, nie ma się gdzie ruszyć.

A gdzie można się ruszyć w Dębkach? Po zatłoczonej "promenadzie"?
Tak naprawdę uliczki można nazwać stojącym cały rok karnawałem.

Dobre, podoba mi się.
W Dębkach przynajmniej można się przejść po spokojnych uliczkach "bocznych".

Tak, 100 mtrów w jedną, i 100 metrów w drugą stronę.
A plaże?
Zanieczyszczone!
Nawet bardziej niż w Dębkach, jak to wspomniał szanowany pan Alen.

Nie wiem, nie byłem w Karwii. Ale obawiam się że Dębki to jedna z niewielu mieścin nadmorskich, gdzie się jeździ po plaży samochodem.
A co do parkingów.
Samochody, nie mogą stawać na drodze.

Bo, ponieważ?
A że jest tam tłok, to świadczy to tylko o tym że Dębki, są bardzo lubiane i często odwiedzane przez turystów i czasami gwiazd "showbiznesu" :wink: .

Te tzw. gwiazdy tzw. showbiznesu to można spotkać na całym wybrzeżu. Dębki to nie jest jakiś ewenement.

Żeby nie był, lubię Dębki. Ale od kilku lat tu nie przyjeżdżam. Nie przyjeżdżam dlatego, że ta mieścina zamiast się rozwijać, stoi w miejscu. Brak chodników, auta jeżdżące po piętach spacerowiczom, auta jeżdżące po plaży - to odstrasza. Odstrasza zwłaszcza tych, co chcą wypocząć z dziećmi.

Jerzu, nie mówię do Ciebie, żebyś mógł mi odpowiadać, tylko do Alena.
A po za tym, jeżeli nie byłeś w Karwii, to się najlepiej, nie odzywaj.
Gość
 

Re: ODP

Postautor: jerzu » sob cze 23, 2012 9:03 pm

Gość pisze:Jerzu, nie mówię do Ciebie, żebyś mógł mi odpowiadać, tylko do Alena.
A po za tym, jeżeli nie byłeś w Karwii, to się najlepiej, nie odzywaj.


To napisz do niego na priva. To jest ogólnodostępne forum i może odpowiadać każdy, kto ma to ochotę.
jerzu
jerzu
Expert
Expert
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 4:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Wasze wakacje w Dębkach...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron