co zobaczyć na rowerze MTB

Moderator: bobo2206

co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: gość 1 » pn lip 21, 2008 5:52 pm

... a co można zobaczyć w okolicach Dębę jeżdząc na rowerze ?? jakies ciekawe miejsca.

MTB
gość 1
 

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: Sławek ZOMO » pn lip 21, 2008 7:15 pm

gość 1 pisze:... a co można zobaczyć w okolicach Dębę jeżdząc na rowerze ?? jakies ciekawe miejsca.

MTB

Gówno.
Pozdrawiam.
Sławek ZOMO
 

Postautor: _lilek_ » wt lip 22, 2008 9:58 am

pierwsze pytanie - to ile km jesteś w stanie przejechać. W promieniu 30 km od Dębek jest sporo rzeczy do zobaczenia. Można stworzyć sobie super trasy rowerowe, spora część po leśnych/polnych drogach - dla mnie to ważne bo unikam samochodów. Także począwszy od Kamienia Diableskiego, Karwieńskich Błot II, Żarnowca - Klasztor, Jeziora Żarnowieckiego - elektrownia, skansen, wieża widokowa itp. itd. Najlepiej nabyć mapę regionu z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi i nic tylko zaplanować wypad. Polecam!
_lilek_
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 05, 2008 4:36 pm

lasy w Dębkach

Postautor: saggi » pt sie 07, 2009 10:24 am

Moim zdaniem w samych Dębkach i okolicy (zwłaszcza w stronę Wierzchucina) jest ogromna ilość dróg w lasach do zjechania rowerem :) a lasy są poprostu przepiękne, zieleń jest tak soczysta, jest dużo miękkiego mchu (jak cudnie chodzić po nim bosą stopą) że wygląda jak z baśni.
Polecam gorąco lasy :]
saggi
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 05, 2009 5:59 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: raro13 » wt cze 19, 2012 7:31 pm

Witam, ponawiam pytanie kolegi sprzed 3 lat, czy są jakieś ścieżki rowerowe oznakowane? Albo czy możecie polecić własne sprawdzone sćieżki na których nie tylko trzeba pedałować ale i myśleć? Bedziemy próbować forsować brzeg morza, wiem słona woda czyni szkody....ale ten czas jest niezapomniany. Mam doświadczenie z półwyspu helskiego ...i dlatego w tym roku wybieramy się własnie w okolice Dębek, chcemy odpocząć, pośmigać na rowerkach i zarzywać kąpieli. Zamiast siedzieć nad kuflem piwka troszkę ruchu a po wszystkim piwko :) No i może ktoś poleci jakis nocleg bo wybieramy sie w ciemno..zreszta jak od kilku lat....Pozdrawiam i mam nadzieje że w tym temacie forum sie ruszy, pozdrawiam i zapraszam do wspólnego pedałowania okres 15 lipca 2012 -23 lipca 2012 roku :)

Pozdrawiam. RS

raro13@tlen.pl
raro13
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:43 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: okul » śr cze 20, 2012 11:01 am

No! Życzę powodzenia z noclegiem - w lipcu w Dębkach raczej ciężko coś "w ciemno" znaleźć. Proponuję udać się na samym początku do Informacji Turystycznej (Morską do końca i w lewo Spacerową jakieś 100m). Jeśli komuś zwolni się przez przypadek miejsce na 100% tam zostawi informację w tym temacie. Tam też spytaj o mapę turystyczną "Jantara" - to reklamówka domu handlowego JANTAR z bardzo fajną mapą dla osób chorych na cyklozę. ;O) pozdrawiam
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: raro13 » śr cze 20, 2012 8:48 pm

Hej, dzięki za szybką odpowiedź, wskazówki istotne, jeszcze raz dzięki :) A może w tym okresie czyli 15 -23 lipca zorganizować mozna było by jakąś wspólna wyprawę rowerową ? Wiadomo w grupie raźniej i szybciej :) Razem poskramiać brzeg morza i inne ścieżki rowerowe? Zaczełem dzisiaj po tym poście szukać noclegu, ale widze że rowery własne nie są mile widziane...przynajmiej wnioskuje tak po 3 telefonach.....że zostawiam je na własna odpowiedzialność, że nie ma pomieszczeń na rowery. Może źle szukam, tak wszystko na szybko, pozdrawiam i może do wspólnego pedałowania, pozdrawiam
raro13
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:43 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: okul » czw cze 21, 2012 7:44 am

Oj może "niemile widziane" to za mocno napisane - ciężko jest spełnić wszelkie potrzeby gości. Haha ale może jest to pomysł dla jakiegoś pensjnaciku by na target obrać maniaków rowerowych ;O).
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: raro13 » sob cze 23, 2012 10:21 pm

Hej "Okul" a może Ty się orientujsze gdzie są wolne miejsca, musi spełniać: pokój małżeniski z pojedyńczym łóżkiem ( dwa złączone sie rozjerzdzają), dostep do łazienki, najlepiej w pokoju, dostape do kuchni (własne posiłki bo.....musze ja..specjalna dieta po zabiegach), miejsce na rowery,rozsądna cena, bliko morza do 400m :))


zapomniałem dodać :) 15 lipca-23 lipca 2012r.
prosze o dane raro13@tlen.pl

pozdrawiam
raro13
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:43 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: okul » pn cze 25, 2012 7:58 am

Raro trochę ubiegłem Twoją prośbę - sprawdz proszę PW.

Pozdrawiam
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: raro13 » pn cze 25, 2012 10:38 pm

Witaj Okul. Dzięki za namiary, jestem Twoim dłużnikiem. :)
Dzisiaj się zorientowałem że jesteś właścicielem pensjoatu, bardzo żałuje że dopiero teraz :((( A teraz do rzeczy: pensjonat który poleciłeś (niestety brak wolych miejsc) ale rozmowa wzorowa, super kobitka. Opowiedziała wszystko i składnie. Poprostu wzorzec, zresztą do Twojego też dzwoniłem i wrażenia super. To jest właśnie ta róznica między profesjonalizmem a chęcia zarobienia szybkiej kasy jak najmniejszymi kosztami. Wykakonałem do Dębek 68 telefonów.....obiecują że się odezwą, ale przeraża mnie jedna rzecz.. Rano pokój kosztuje 120 pln a wieczorem 280 pln, a w Willii W....... narąbany koles pyta się mnie jaki sex uprawiam z żoną?? Głośno czy cicho? To pytanie toszkę nie typowe...Po za tym teksty o rowery.....może nie są nie najdroższe ok.3 tys.za sztuke ale jak słysze ze tego nie warto chować na noc, bo samochody stoja po 150 tyś to coś mi źle się robi. Albo źle dzwonie albo dla wszystkich liczy sie tylko jedno (kasa).... Mimo wszystko uważam Dębki za super miejscowość... Miałeś racje jechać do Dębek w ciemno to chyba porażka..... A teraz z drugiej strony, nie wiem gdzie wylądyjemy, mimo wszystko jestem Twoim dłużnkiem, więc może uda się porwać Ciebie i Twoją żonę na jakąś rowerową wycieczkę? Założyłem sobie objechanie Dębek na rowerze, to właśnie różni mnie od mojej żony, ona może być flądrą na plaży albo przed TV, a ja zaś śmigam na rowerze, dlatego uważam, po analiźnie materiałów netowych że w Dębkach są super ścieżki rowerowe,typu MTB XC, XS oraz na orientację, ale tego nikt nie wykorzystywał. Juz mam zrobionych kilka planów ścieżek rowerowych, i dziwią mnie wpisy że jest piach ....więc co to za rower MTB co z piachem nie daje rady...Obiecuje po wakacjach załączyć mapki. W czerwcu był kolega z rodzinką w Dębkach i na starcie usłyszał że rowery to porażka w Dębkach, ale chyba wszystkim się wydaje że rower jeździ tylko po asfaltach i kostkach brukowych, a troche pokrzywionych chodników to juz tragedia, nie rozumiem tego, kupujemy rowery w miare wyczynowe ( nie mówie o rowerach marketowych tzw. FULL -MTB, co są porażką pierwszej jazdy)Obiecuję zamieścić dużo zdjęć i zaszczepić bakcyla cyklowego :):) Ile zaoszczędzimy na świeżym powietrzu :) Po za tym szykuje rowerki pod solanke, wbrew pozorom to nie jest takie drogie....wystarczy poczytać ...i użyć zamiennników....zwykła oliwa..;) też sie ździwiełem )). Pozdrawiam serdecznie i wakacje tuż tuż ......a rowerki same już się kręcą do morskich ścieżek, planuje ścieżki około 50 km dziennie ale i krótsze :)) A jeszcze pytanie, czy w Dębkach moge kupić gdzieś rybkę od rybaka?? Niestety ja nie mogę jadać zestawów typowo obiadowych...wiec musze sam robić sobie, dlatego tak sie dopytuje, a być nad morzem i nie spróbowac rybki to grzech....:) pozdrowienia
raro13
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:43 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: Jot » pn lip 02, 2012 5:02 pm

Wow...chyba będę pod wrażeniem Twoich planów... cuudnie się zapowiadają, jeśli się zrealizują :roll: . Ja ograniczam się do "deptania" i jest gdzie pochodzić ...chociażby na spacer do Białogóry, gdzie jest fajna stadnina...albo w drugą stronę do Karwii...takie sobie "kilka" km.
Jeśli chodzi o rybkę, to jest kilka miejsc, gdzie można kupić rybę wędzoną -zobaczysz, te przeze mnie polecane to z wędzarnią na miejscu :!: , albo zamówić sobie na "jutro" (tak było w zeszłym roku)...Są też knajpki gdzie ryba podawana jest na różne sposoby...gotowana, wędzona, prażona...słowem jest w czym wybierać i w gatunkach ryb też. A jeśli chodzi o noclegi, to racja: w ciemno to ryzyko, ale bez tego nie ma zabawy... :wink: my od lat nocleg i kwatera pod namiotem :mrgreen: ...
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: colin23 » czw lip 26, 2012 3:20 pm

raro13, i jak tam wizyta z rowerami? Opisz coś bo za 10 dni jadę z rowerkami :)


Jot, możesz polecić gdzie kupić dobrą wędzoną rybę i gdzie dobrze zjeść smażone lub z grilla?
colin23
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:13 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: Jot » czw sie 09, 2012 9:10 pm

Colin 23 pewnie mam "małe spóźnienie" ale dopiero wróciłam...polecam wędzarnię z własnego połowu na polu namiotowym Laguna od 18-22 codziennie świeże ryby... przepyszne!
______________________
Pozdrawiam cieplutko...Jot
Jot
Expert
Expert
 
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:10 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: okul » pt sie 10, 2012 8:20 am

Potwierdzam i też polecam tą wędzarnie.
:O)
okul
Expert
Expert
 
Posty: 134
Rejestracja: śr lip 19, 2006 8:42 pm

Re: co zobaczyć na rowerze MTB

Postautor: Peter » wt maja 14, 2013 11:05 pm

Jeżeli poruszany jest temat rowerów MTB to pragnę poinformować, że 18 sierpnia przy j. Żarnowieckim odbędzie się maraton rowerowy. Dystanse 22, 44 i 66km :shock: . Dobry sponsor zapewne sprawi, że na najdłuższym dystansie wystartuje krajowa czołówka. Każdego roku w Dębkach widzę wypasione bryki do których przymocowane są wypasione rowerki z "górnej półki". A może chociaż raz w czasie urlopu zdjąć je i sprawdzić swoje siły świetnie się przy tym bawiąc :idea: ? 22km zostawmy dla dzieci, 66km dla profesjonalistów, ale z 44km to przeciętnie jeżdżący cyklista na pewno sobie poradzi. I spali przy tym trochę lodów, gofrów i innych płynów, które naturalnie po powrocie do Dębek trzeba będzie uzupełnić :D
Do zobaczenia w wakacje.
Peter
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: Lublin


Wróć do Co fajnego dzieje się w Dębkach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron