DEBKI ZAWIODŁAM SIE A SZKODA

Moderator: bobo2206

DEBKI ZAWIODŁAM SIE A SZKODA

Postautor: emu » czw sie 17, 2006 10:59 pm

POJECHALISMY TAM PIERWSZY RAZ KWTERA BYŁA Z INTERNETU ZAREZERWOWANA I SIE JA CHWALI ALE SAMA MIEJSCOWOSC SZOK Z DWÓJKĄ DZIECI NA SPACER SIE WYBRAC TO KOSZMAR SAMOCHODY DOSTAWCZE, ROWERY SAMOCHODOWY OSOBOWE I I9NNE POJAZDY NA SPACEROWEJ CZESTO SPEDZAŁY NAS W KRZAKI BO NIE DAŁO SIE PRZEJECJAC RÓWNOCZESNIE NAWET WÓZ STRAZACKI STAŁ W WIELKIM KORKU BO NIE DAŁO SIE WYPRZEDZIC WIELKICH DOSTAWCZYCH WOZÓW, JAK TO JES ZE W INNYCH MIEJSCOWOSCIACH SPRAWY ZAOPATRZENIA SA ROZWIAZANE W INNY SPSÓB NP. BEDAC W ROWACH CZY WŁADYSŁAWOWIE LUB USTRONIU MORSKIM NIE SPOTKALISMY SIE Z TAKIM RUCHEM SAM. DOSTAWCZYCH, TU O KAZDEJ PORZE DNIA TE WIELKIE SAMOCHODZISKA SMRODZIŁY I WARCZAŁY NA SPACEROWEJ, WZIELISMY DLA MAŁEGO ROWEREK I HULAJNOGE ALE ANI RAZU Z NIEJ NIE SKORZYSTAŁ BRAK DEPTAKÓW SCIEZEK DLA ROWERÓW ALBO CHOC JAKIEGOS KONKRETNEGO CHODNIKA TO UNIEMOZLIWIAŁO, CI CO SIEDZA W RADZIE GMINY NIECH PRZESTANA PCHAC SOBIE KABZE TYLKO POMYSLA NAD ROZWIAZANIEM TEJ SPRAWY A I SPRZATANIE PLAZY TEZ DAJE WIELE DO RZYCZENIA, SPRAWA PEÓW W TEJ MIEJSCOEWOSCI TEZ POWINNA BYC ROZWIAZANA. Surprised
emu
 

Zupełnie się z Tobą zgadzam!

Postautor: Fort » sob sie 19, 2006 9:27 am

Ciasno, brudno, samochody, rowery... koszmar
Fort
 

Postautor: MARIA » pn sie 21, 2006 8:35 am

Ja również należę do grona zawiedzionych Dębkami...
MARIA
 

Postautor: baart » pn sie 21, 2006 2:33 pm

oby ludzi zawiedzionych było jak najwięcej..
i przestali przyjeżdżać
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: aska » pn sie 21, 2006 8:12 pm

tak pacanie jak nie beda przyjezdzac to setki dorobkiewiczów nie zarobia na nich rozumiesz a moze nie pojmujesz takiego obrotu sprawy, matka ci na chleb nie da a ojciec na szkołe, wiec zastanów sie co piszesz gamoniu :twisted:
aska
 

Postautor: Stefaniak » wt sie 22, 2006 8:34 am

Zapomnieliście jeszcze dodać że na plaży za dużo piachu. Mogliby posprzątać trochę jak takie państwo przyjeżdza do wiochy a tu taki syf.
Żenujące te wasze wpisy :evil:
Stefaniak
 

Postautor: baart » wt sie 22, 2006 10:15 am

aska pisze:tak pacanie jak nie beda przyjezdzac to setki dorobkiewiczów nie zarobia na nich rozumiesz a moze nie pojmujesz takiego obrotu sprawy, matka ci na chleb nie da a ojciec na szkołe, wiec zastanów sie co piszesz gamoniu :twisted:


mam nadzieję, że takich niekulturalnych osób jak ty będzie w Dębkach jak najmniej
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

DO STEFANKA ..

Postautor: KINGA » wt sie 22, 2006 10:17 am

WIDAC TY WOLISZ BRUDNE ZASMIECONE PLAZE , I ZABRUDZONE CHODNIKI, MOZE SAM PRZYCZYNIASZ SIE DO TAKIEGO STANU SPRAWY, SKORO BRUD CIE KRECI, PISZ COS MADREGO CZŁOWIEKU, PRZESZKADZAJA NAM WALAJACE SIE SMIECI , WSZEDZIE REKLAMÓWKI ZAKOPANE W PIACHU SKÓRKI OD BANANÓW, PETY A NAWET BUTELKI WALAJACE PO PIWKU, I STERTY WYWALAJACYCH SIE SMIECI Z KOSZY PLAZOWYCH JESLI W DOMU MASZ PODOBNIE DO BRACHU TWOJA SPRAWA ALE SA LUDZISKA KTÓRZY BRUDU I SMRODU NIE PREFERUJĄ, WIEC PISZA SWOJE ZDANIE MAJA KU TEMO PRAWO :(
KINGA
 

Postautor: angol » wt sie 22, 2006 10:21 am

POPIERAM MOZE WŁASNIE TO TYCH CO ZASMIECAJA ZAWSTYDZI I BEDA SPRZATAC PO SOBIE A NIE ZAKOPYWAC W PIACHU PLASTIKOWE POJEMNIKI PO PIWIE, CZYTAJAC PEWNE WYPOWIEDZI LUDZI WIDAC PEWNE ZACHOWANIA SIE NIE ZMIENIA CO NIE MOJA TO MOZNA ZNISZCZYC, ZABRUDZIC I NAPLUC TAK MNIE TEZ RAZI TEN STAN RZECZY :(
angol
 

Postautor: baart » śr sie 23, 2006 10:32 am

im mniej ludzi będzie przyjeżdżać tym będzie spokojniej i czyściej
niestety w ostatnich latach w Dębkach pojawia się coraz większy motłoch
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: ANNA » czw sie 24, 2006 9:32 am

a ty to niby nie ten motłoch, chyba tez jak przyjezdzasz do DEBEK, pewnie bedzie ludzi coraz wiecej, ale w tym wszystkim chodzi o to ze Debki nie sa przystosowane do tego jak piszesz motłochu,
ANNA
 

Postautor: baart » czw sie 24, 2006 10:44 am

motłoch robi (m.in.) następujące rzeczy:
rzuca niedopałki na ziemię, załatwia potrzeby fizjologiczne na plaży (lub w morzu), wszystkie śmiecie zostawia na plaży, rozbija parawan 50cm od innych ludzi, na plaży słucha głośno radia, wrzeszczy nad czyimś uchem, nie myje się i nie używa kosmetyków (w związku z czym obrzydliwie śmierdzi)
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: baart » czw sie 24, 2006 2:09 pm

ANNA pisze:ale w tym wszystkim chodzi o to ze Debki nie sa przystosowane do tego jak piszesz motłochu,


dokładanie, dlatego chciałbym żeby motłoch przestał przyjeżdżać a Dębki ponownie stały się małą kameralną spokojną miejscowością (wiem to nierealne)
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: boom » pt sie 25, 2006 3:43 pm

Motloch jest wszedzie , niestety. A w Debkach jest problem jeden, a mianowicie
ruchu ulicznego. I tu powinny sie wykazac pomyslowoscia wladze i jakos ten problem rozwiazac. Bo faktycznie Debki traca wiele na tym , ze samochody ciagle zaklocaja
spokoj "spacerowiczom". A sama miejscowosc sliczna i ta rzeczka.....
Bylam tam nie raz i powracac zamierzam
:P
boom
 

wysypisko śmieci

Postautor: marta w » wt sie 29, 2006 6:23 pm

miałam okazję przekonać się na własnej skórze jak niebezpieczna może być plaża w Dębkach. wystające szkło z piasku, niedopałki papierosów, plastikowe opakowania,paiery, reklamówki itp. ponadto wylewające się ąśmieci ze śmietników , których jest jak na lekarstwo. syf i jeszcze raz syf. a gdyby można było to zmienic to Dębki byłyby nie tylko njpiękniejszą nadmorską miejscowością ale też najczystrzą. mam nadzieję że za rok znów tam pojadę ale nie będę musiała walczyć z autami przejeżdzającymi ul. spacerowąi pchającymi się na hama w leśne dróżki i tymi ogromnymi stertami śmieci które potrafią leżec po kilka dni
marta w
 

Postautor: baart » pn wrz 04, 2006 11:27 am

w ostatnim tygodniu było nieźle - dużo mniej ludzi i duzo mniej śmieci
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: Gość » czw sty 11, 2007 7:07 pm

Jeśli waszym zdaniem jedzie się przez całą Polskę żeby siedzieć w pokoju/domku, lub łazić po ulicyi kupować pierdoły no to se jedźcie do Gdańska, bo tam na plaży palca się nie da wetknąć. Dla mnie choćby nie wiem jaka była chawira, jak jest fajna szeroka plaże i morze to już mi nic więcej do szczęścia nie trzeba.
Gość
 

Postautor: ANNA » pt sty 12, 2007 7:01 pm

widac ty lubisz lezec na plazy w bezruchu a to niejest zdrowe, pospacerowac i powdychac jodu to duzo lepsze niz smazenie sie od rana do wieczora na słoncu, wiele osób lubi spacerki czynnie wypoczywac pojezdzic na rowerku, pobiegac oddychajac jodkiem, i sprawa ruchu ulicznego to koszmar DEBEK które nie sa tania miejscowoscia a nic sie nie robi w tym kierunku zeby było czysciej i spokojniej.
ANNA
 

dębki

Postautor: beti » sob lut 10, 2007 3:31 pm

Ludzie ja juz zarezerwowałam domek w Debkach na ul Spacerowej a wy takie rzeczy piszecie czy faktycznie mam nie jechać tam z dwójką dzieci piszcie bo jeszcze nie zapłaciłam więc mogę sie wycofać
beti :?:
beti
 
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 10, 2007 3:20 pm

Postautor: anka » sob lut 10, 2007 4:53 pm

bylismy w DEBKACH wtamtym roku przeszło 3 ty. i plaż fajna duża kwatery super ale cięzko sie poruszac z dzieciakami spacer to koszmar dostawcze samochodziska ciagle warczały i samochody osobowe też, i nawet straz pożarowa nie mogła przejechac ciagle spedzano nas w krzaki szlismy czasami z sercem na ramieniu zeby jakis rower lub gokard nie wjechał w wózek albo w naszego synka koszmar i duzo smieci brud, mało szlet pzy plazy drogie bardzo owoce piwo warzywa w tym roku juz tam nie jedziemy szukamy miejscowosci gdzie prucz lezenia na plazy mozna rowniez spedzic czynnie czas :wink:
anka
 

Re: dębki

Postautor: Gość » wt lut 20, 2007 11:23 pm

beti pisze:Ludzie ja juz zarezerwowałam domek w Debkach na ul Spacerowej a wy takie rzeczy piszecie czy faktycznie mam nie jechać tam z dwójką dzieci piszcie bo jeszcze nie zapłaciłam więc mogę sie wycofać
beti :?:


jesli do szczescia wystarczy wam ,piekna szeroka plaza, i las ,to jedz ,jesli oczekujesz wielu uliczek i straganow gdzie bedizesz mogla wydac kase , to nie masz co jechac....
my chcemy w te lato jechac juz poraz czarty, dla mnie i dlamojej rodzinki tez mam dwojke dzieci nie ma piekniejszej plazy w Polsce...z tym ze my tam spedzamy 3/4 dnia
Gość
 

Postautor: Gość » śr lut 21, 2007 1:51 am

piekna to faktycznie ona jest szkoda tylko ze czasem nie da sie nigdzie nawet recznika wcisnac pozatym co do czystosci mozna miec sporo do zarzucenia podobnie jest z lasem wszedzie warlaja sie smieci a coly pas szerokosci ok 50 m od plazy jest wysypany ludzkimi odchodami. cos pieknego jezdzilem tam od kilku lat z rokiem na rok jest coraz gorzej. w tym roku napewno tam juz nie jade.
Gość
 

Postautor: anka » śr lut 21, 2007 10:03 am

racja, ale ktoś napisał ze jesli wystarczy ci plaza i las to jest ok. ciekawe o jakim lesie pisał ten ktoś, las to chyba jego namiastka pełno śmieci, kup, pełno ludzi, na plazy brudno pełno petów, a nawet szkła, ostatniego lata bylismy swiatkiem jak jakis głupek na plazy butelka wpijał wiatrochron i butelka mu sie potukła a szkło zostało na plazy zostało wiec trzeba uważać, zatłoczone uliczki koszmarnie, pełno aut z pobliskich wiosek w wekendy jest wszystko zatłoczone koszmarnie plaża owszem szeroka jak jest pogoda to super ale jak jej brakuje to nawet nie ma gdzie pospacerować, wiec w tym roku nie nie polecamy tej miejscowości....
anka
 

Postautor: Tak sobie czytam » wt kwie 24, 2007 9:38 pm

Niestety, to prawda, co tu piszecie.
Dębki znam od urodzenia właściwie. Moja rodzina zrezygnowała z tego miejsca ok 15 lat temu, kiedy z wiochy wyposażonej w 1 państwowy sklep, smażalnię ryb oraz pocztę w barakowozie zaczął się robić tzw. "kurort". Po prostu serce mi pękło, kiedy kilka lat temu zobaczyłam przy ujściu Piaśnicy scenę (!) i usłyszłam wrzeszczącego z niej jakiegoś, zapewne bardzo znanego, prezentera. I pomyśleć, że nas zawsze ciekawiło, jak w danym roku będzie układało się ujście rzeczki...
Chyba jesteśmy dresami jakimiś, czy co...?
Do widzenia Dębki :(
Tak sobie czytam
 

Postautor: jackos1 » wt sie 14, 2007 1:49 pm

ANNA pisze:... wiele osób lubi spacerki czynnie wypoczywac pojezdzic na rowerku, pobiegac oddychajac jodkiem, i sprawa ruchu ulicznego to koszmar DEBEK które nie sa tania miejscowoscia a nic sie nie robi w tym kierunku zeby było czysciej i spokojniej.

Co do jazdy na "rowerku" polecam pas lasu między plażą a ul. Spacerową (rzeczywiście zapchaną) oraz "drogę konną" do Białogóry. Atutem Dębek i tak pozostaje szeroka i CZYSTA plaża - tak czysta!, bo w przeciwieństwie do plaż nad zatoką, coroczne jesienne sztormy ją czyszczą (wiem co mówię, bo bywam tu często i poza tzw. sezonem). Śmieci to problem, ale związany z edukacją (a właściwie brakiem) nas przyjezdnych, a przy rosnącej popularności Dębek, to niestety wystarczy mały procencik tzw "motłochu"(cytat z 'baarta')... Wierzcie mi, że mimo wszystko i tak jest super czysta w stosunku do plaż nad zatoką.
Poza tym jest to jedna z najszerszych plaż nad naszym morzem. A ulica Spacerowa no cóż jest póki co jedyną (choć od kilku lat w planach jest równoległa dla samochodów, jeszcze przed kanałem - może w końcu gmina ją zbuduje), na pocieszenie, jeszcze parę lat temu nie było kostki i problem dotyczył pyłu, przez który nie dało się oddychać, a teraz... ;-)
Trzeba więc być dobrej myśli! Ja tam wciąż (od 16 już lat) jestem w Dębkach zakochany! Pozdrawiam więc i innych "zakochanych" :lol:
jackos1
 
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 27, 2007 3:01 am

Postautor: kasia » pt lut 01, 2008 6:55 pm

wiele osób pisze o tym jak brudne są nasze Dębki ale pytam czyja to wina? przecież wy sami drodzy turyści robicie taki śmietnik, a może się mylę? prawdą jest że dzisiejsze Dębki są inne, ale mimo wkraczającej cywilizacji nasze Dębki zawsze będą miejscem wypoczynku dla tych którzy chcą delektować się ich pięknem i niech tak pozostanie na długie lata :D :D :D :D :D :D :D
kasia
Expert
Expert
 
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 14, 2008 4:35 pm

Postautor: Kaszub01 » pn lut 25, 2008 9:38 pm

kasia oczywiście niech tak pozostanie na długie lata tylko niech ten gamoń vvvvvvvvvvvvice wójt i jego koleżka sołtys wezną się za swoją robotę a nie pilnują swoich interesów. Wybacz ale nie macie na kogo już głosować?
Kaszub01
Zaawansowany Forumowicz
Zaawansowany Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 25, 2008 9:24 pm

Postautor: zidane1978 » czw kwie 24, 2008 10:20 am

Pozdrawiam i popieram kolegę kaszuba pozdrawiam gorąco a co do śmieci to tylko brak edukacji w tej kwestji ale żeby już nie zwalać wszystkiego na was to powiem że zarządcy Dębek to się chyba w rozwoju zatrzymali jakieś 10 lat temu może 15 pozdrawiam !!!!!!!!!!!! :idea:
zidane1978
 
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 12:27 am
Lokalizacja: ZIEMIA

Postautor: zlotko77 » sob kwie 25, 2009 4:58 pm

A ja jestem zachwycona Dębkami. W tym roku również jade z 2-letnim dzieckiem. jest cudnie, miło, ruch owszem jest, ale taki wkacyjny. Mnie sie bardzo podoba;)
zlotko77
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:46 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Przemek.M » ndz cze 21, 2009 9:50 pm

baart pisze:oby ludzi zawiedzionych było jak najwięcej..
i przestali przyjeżdżać

Mam nadzieję, że jak najwięcej ludzi podejrzy nic nie wnoszące i beznadziejne wpisy kolegi na forum i tak jak ja, nie weźmie ich poważnie... Jak dla mnie, na poważnym forum takich rzeczy się nie robi, a autorzy tego typu postów winni być co najmniej ganieni...
Pozdrawiam
Przemek
Przemek.M
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 19, 2009 2:59 pm

Postautor: baart » pn cze 22, 2009 10:45 am

widzę, że dotknęła Ciebie moja uwaga o błędach ortograficznym w Twoim poście

jeśli nie pdobają się Tobie moje posty to proszę o merytoryczne argumenty za co powinienem zostać zganiony
baart
Expert
Expert
 
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 21, 2006 3:54 pm

Postautor: Przemek.M » pn cze 22, 2009 7:39 pm

baart pisze:widzę, że dotknęła Ciebie moja uwaga o błędach ortograficznym w Twoim poście

jeśli nie pdobają się Tobie moje posty to proszę o merytoryczne argumenty za co powinienem zostać zganiony


baart
Hmmm... Nie dotknęła mnie Twoja uwaga, dała mi tylko nieco do myślenia. Fakt jest taki, że powinienem sprawdzić ortografię w swoim poście. Jako że tego nie zrobiłem, co było oczywiście karygodnym niedopatrzeniem, cieszę się, że ktoś zwrócił mi na to uwagę... Mam nadzieję, że niniejszym tę sprawę mamy z głowy ;)
A posty kolegi rzeczywiście mi się nie podobają (przynajmniej te wpisy, do których zdążyłem dotrzeć). Jak dla mnie tego typu forum służy do wymiany merytorycznych informacji, a nie nic nie wnoszących przemyśleń w stylu: "oby ludzi zawiedzionych było jak najwięcej..
i przestali przyjeżdżać", bądź też:"im mniej ludzi będzie przyjeżdżać tym będzie spokojniej i czyściej
niestety w ostatnich latach w Dębkach pojawia się coraz większy motłoch".
Sądzę, że zarówno nie mnie, jak i nie koledze oceniać ludzi odwiedzających tę miejscowość, a wyrażanie tego typu opinii nie wnosi niczego nowego do dyskusji. Nie mówiąc już o tym, że ta miejscowość, jak i każda inna miejscowość turystyczna, z turysty żyje, a w przypadku miejscowości nadmorskich żyje tylko przez jakieś 4 miesiące...
Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, dlatego też powiedziałem, żeby inni forumowicze zapoznali się z postami kolegi i sami ocenili, czy chcą koledze wierzyć, czy też nie. Na chwilę obecną ode mnie to tyle.
Pozdrawiam
Przemek
Przemek.M
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 19, 2009 2:59 pm

Postautor: antracyt » pn lip 13, 2009 1:30 am

Tydzień temu wrócilam z Dębek i bylam zachwycona. Nie bylo jeszcze śmieci i tlumów. Co do Spacerowej no to faktycznie z wózkiem może być problem. Bliżej rzeki jest spokojniej i rzadko tam jezdzil samochod. Droga do Bialej Góry za rzeką nadaje się na spacer z wózkiem i rowerkiem calkowicie i nie jest przepelniona. Lasy byly super po obydwu stronach! Jagody też! Butelki i puszki zabieraliśmy ze sobą z plaży. Fakt, że smietnik przy plaży wieczorami tonąl. Ale to drobiazg. Pas lesny wzdluż plaży byl jeszcze czysty i piękny.

Nie wiem jak tam może być ciasno przeciez plaza się ciągnie dalekooooo i szerokoooo. No cóż jak się chcę w pelnym sezonie jechać nad morze to wiadomo, żę będzie spęd bydla. Ja wtedy wolę uciec na jakieś zaciszne pojezierze.
antracyt
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 13, 2009 12:48 am

Postautor: słoniu » pt lip 17, 2009 3:55 pm

nikt nikomu nie każe do Dębek jeździć. nie rozumiem "żali" niektórych osób tutaj na forum. jak mi coś nie pasuje, to sobie zmieniam. Dębki są bardzo małe i "kameralne". mają swój urok i najpiękniejszą plażę w Polsce. szkoda tylko że nie ma już klubu na plaży przy ujściu Piaśnicy. to było najfajniejsze miejsce na balety w Dębkach. cała reszta jest super. Pozdrawiam mieszkańców i bywalców.
najlepszy, to jest browarek i pistacje z maroko ;)
Awatar użytkownika
słoniu
Expert
Expert
 
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 17, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: stare babice

Postautor: stały klient » sob sie 08, 2009 6:11 pm

koniec czrwca początek lipca naprawdę bosko, spacerowa tylko wieczorami bo w dzień pogoda dopisywała zobaczymy jak będzie w połowie sierpnia bo znów się wybieramy z rodziną polecam bar hawaii tanio i smacznie a skrzydełka w szczególności
stały klient
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 08, 2009 4:47 pm

Re: DEBKI ZAWIODŁAM SIE A SZKODA

Postautor: Paulek88 » śr sie 02, 2023 9:32 pm

zarządzając firmą zajrzyjcie tutaj https://technologiczna.pl/outsourcing-it-szczegolnie-oplacalny-w-czasach-pandemii/
Paulek88
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 28, 2022 11:54 am


Wróć do Co polecacie / co ODRADZACIE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości