Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

różne tematy

Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: caececon86 » pt sie 25, 2017 3:56 pm

Mam kilka arów ogrodu. W tym roku z tego co widzę, to chyba jedynie ogórki ładnie mi obrodziły. Pozostałe warzywa nie wyglądają najlepiej np rzodkiewka, szczypior itd. W jaki sposób użyźnić glebę, aby dawała lepsze plony?
caececon86
 
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 25, 2017 3:53 pm
Lokalizacja: Jackson

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: pander » śr sie 30, 2017 2:44 pm

Ja się jeszcze niestety nie dorobiłem ogrodu, ale wszystko przede mną ;)
pander
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 30, 2017 2:39 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: petronela4493 » wt paź 24, 2017 11:16 am

Bez dobrego nawozu nie zrobisz absolutnie nic więc najpierw zajmij się koniecznie tą kwestią...
petronela4493
 
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 21, 2017 3:07 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: dymitr70549 » wt paź 24, 2017 3:15 pm

Ale żeby też nie przepłacać kupując jakieś straszliwie i potwornie drogie nawozy które suma sumarum kompletnie nic nam nie dadzą...
dymitr70549
 
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 23, 2017 1:53 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: bozo4 » czw lut 07, 2019 1:51 pm

A jakie altanki ogrodowe polecacie? Ja się zastanawiam, czy na przykłąd dobrym wyborem będzie https://www.woodandplay.pl/Altany-Drewniane-c31 Co na ten temat sądzicie?
Zwłoki kogoś bliskiego to coś więcej niż tylko martwe ciało - to miejsce, w którym ta osoba żyła. Są jak schowki, soczewki skupiające emocje straty.
Awatar użytkownika
bozo4
 
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 01, 2019 8:39 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: tatwoj12 » ndz kwie 03, 2022 11:36 pm

Jeśli chodzi o kwiaty to najlepiej chyba wziąć pod uwagę kwiaty wieloletnie jak tutaj https://isokolka.eu/kraj-swiat/39994-kwiaty-wieloletnie-ktorych-nie-moze-zabraknac-w-zadnym-ogrodzie
tatwoj12
Zasłużony Forumowicz
Zasłużony Forumowicz
 
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 30, 2022 10:34 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: kosiarki » sob lis 12, 2022 5:42 pm

Dobrze jest też do ogrodu wyrzucać fusy od kawy, sczególnie pod rośliny kwaśnolubne jak rododenron
kosiarki
 
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 17, 2022 9:42 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: kiarra32 » śr sty 25, 2023 11:54 am

Skoro uprawiasz w ogródku warzywa oraz sadzisz kwiatki to może powinnaś zastanowić się nad założeniem kompostownika? Taki naturalny nawóz jest bardzo cenny dla wzrostu i rozwoju roślin. Co ty na to?
Awatar użytkownika
kiarra32
 
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 25, 2023 11:51 am
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: vroberts » pt lut 24, 2023 9:15 pm

Ręcznie jest ciężko użyźnić ogród warzywny dla tego my my w zeszłym roku kupiliśmy ciągnik mały taki aby własnie służył do użyźniania gleby. Mieszkając na wsi zawsze coś takiego się przyda. Wybierałem ciągnik taki aby łatwo można było dostać do niego części zamienne więc mam nadzieję, że posłuży długi czas
vroberts
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 24, 2023 8:43 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: donix » czw lis 23, 2023 10:35 pm

Aby poprawić żyzność gleby i uzyskać lepsze plony warzyw, zalecam nawożenie organiczne, takie jak kompost lub obornik, aby dostarczyć składników odżywczych. Ponadto, warto zbadać pH gleby i dostosować je, jeśli jest to konieczne. Rotacja upraw może również pomóc w uniknięciu problemów z chorobami i szkodnikami. Dodatkowo, regularne podlewanie i utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby są kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin.
donix
 
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 23, 2023 10:32 pm

Re: Użyźnianie gleby pod kwiaty i ogród warzywny?

Postautor: grozek » pn gru 04, 2023 7:53 pm

Dzień dobry wszystkim fanom ogrodnictwa. Pragnę w tej chwili podzielić się z wami moim odkryciem. Dokładniej, chodzi o https://ogrodniczy.net.pl/ - prawdziwą perełkę dla każdego z pasjonatów roślin! To,a co mnie zachęciło, to ich niezwykły poradnik ogrodniczy. Odnajdziecie tutaj nie tylko przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin, ale też pomysły na urządzenie ogrodu. Spory wybór środków ochrony roślin i narzędzi ogrodowych robi wrażenie. A co najlepsze, możliwość zakupów przez internet to wygoda a także oszczędność czasu. Pozdrawiam każdego z zielonych sympatyków!
grozek
 
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 04, 2023 7:46 pm


Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości