Niezidentyfikowany zapach w pokoju

różne tematy

Niezidentyfikowany zapach w pokoju

Postautor: yzin1970 » czw sty 19, 2017 11:03 am

Specjalnie założyłam tu konto, żeby poradzić się Was w pewnej sprawie... Otóż od kilku miesięcy w moim pokoju czuję zapach, którego nie mogę zidentyfikować. Zapach pojawia się po południu bądź wieczorem (rano i w nocy go nie wyczuwam) jest dość intensywny, pachnie zupełnie jak czosnek. Pokój jest na piętrze, pod nim jest inny pokój, a nad nim strych (ale nie ma możliwości, żeby zalęgło się tam jakieś zwierzę, strych pachnie w porządku, tak samo jak pomieszczenie na dole), więc nie ma raczej takiej możliwości, żeby z tych pomieszczeń do mojej sypialni coś przenikało. Pokój wietrzę regularnie, ale zapach pojawia się jak tylko zamknę okno i zawsze wtedy, kiedy nie przebywam w nim przez jakiś czas (nie ma przepływu powietrza, nikt nie otwiera drzwi i nie porusza się w pokoju). Odpada też raczej związek tego zapachu z gotowaniem, ponieważ w sypialni nie mam wywietrznika i znajduje się ona bardzo daleko od kuchni (w dodatku na innym piętrze). Nigdy nie czuję w niej zapachu gotowanego obiadu (w przeciwieństwie do pokoju, który znajduje się nad kuchnią i ma wywietrznik - więc wiem, jaka jest różnica), jedynie ten czosnkowy odór. Co ciekawe w pokojach obok mojego oraz na przedpokoju tego zapachu w ogóle nie czuć (!), więc musi chodzić o coś, co znajduje się właśnie w nim. Gotujący sąsiedzi też odpadają, bo takowych w pobliżu nie mam, a nawet gdybym miała, to kto gotowałby czosnkowe potrawy (i to o tak intensywnym zapachu) późno wieczorem? Pokój jest zawsze zadbany i czysty, nie ma szansy żeby np. zapodziała się tam jakaś stara kanapka, czy coś w tym stylu. Sprawdziłam wszystkie szafy i zakamarki, ale to nie one są źródłem zapachu. Pół roku temu pewien fachowiec ocieplał mój dom. Wiem z różnych opowieści, że złośliwy budowlaniec może zamurować jajko albo padlinę w ścianie, ale w moim przypadku to też raczej odpada, bo robione miałam tylko ocieplenie, a w dodatku zapach o który mi chodzi to ewidentnie czosnek. Brak mi już pomysłów, co to może być. Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia i mógłby mi coś poradzić?
yzin1970
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2017 10:56 am
Lokalizacja: Omaha

Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron