Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

różne tematy

Problemy z małym kociakiem - gryzie, sika...

Postautor: travam1970 » śr sty 18, 2017 12:10 pm

Pomocy! Mam problem z około 4 miesięczną kotką. Kocham koty, ale zachowania Zośki zaczęły mnie przerastać. Dzisiaj aż płaczę z tej bezradności... Głównymi problemami są gryzienie i sikanie. Przygarnęliśmy ją z ogłoszenia 2 miesiące temu, kotka nie ma jednego oka, podejrzewam, że mogła chorować na koci katar, z właścicielem ciężko się było dogadać. Przez pierwsze dni spała w kuwecie ze stresu, ale dość szybko się oswoiła z nami. Mam 5 miesięczną córeczkę, którą traktuje jak obiekt do gryzienia, zabawy albo przeszkodę na którą wskakuje. Gdy widzę, że tak robi staram się ją odgonić głośnym prychnięciem, ale nie mam dziecka na oku 24h. Ostatnio o włos nie doszło do tragedii, bo kotka zaczęła ją drapać po oku. To samo jest ze mną lub kimkolwiek innym - gdy wyciągam rękę żeby ją pogłaskać, zaczyna gryźć. Miałam już małą kotkę - wiadomo gryzła jak to małe kocię, ale nie bez przerwy. Nie da się jej pogłaskać, żeby nie podrapała albo nie pogryzła... Drugim problemem jest sikanie. Żwirek wymieniam całkowicie co 2-3 dni (dla porównania kotce mojej mamy o której wyżej wspomniałam żwirek silikonowy wymieniany jest co tydzień/dwa), a i tak codziennie muszę szorować podłogę w całym mieszkaniu - upodobała sobie miejsce przy drzwiach wejściowych w przedpokoju, codziennie są tam mokre plamy. Dzisiaj już mam ochotę się poddać - nasikała w zlewie w kuchni Czy ktoś miał podobnie? Zaczyna brakować mi sił. Nie wyobrażam sobie jej sikania w dalszym ciągu, tym bardziej, że moje dziecko za jakiś czas zacznie raczkować. Nie chcę być z kategorii nieodpowiedzialnych opiekunów co oddają koty, ale przyznaję, że coraz częściej zastanawiam się nad znalezieniem jej dobrego domu. Całe dnie nie robię nic innego tylko szoruję zasikane miejsca...
travam1970
Początkujący Forumowicz
Początkujący Forumowicz
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 18, 2017 12:03 pm
Lokalizacja: Anchorage

Wróć do Wszystko inne, ale trochę związane...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: manual27 i 26 gości

cron